Софарма 1ТП2Т – 3-ПАКУВАЊЕ (3 x 60 таблети) – ЦЕНА со ПОПУСТ
Купи!

Софарма 1ТП2Т – 3-ПАКУВАЊЕ (3 x 60 таблети) – ЦЕНА со ПОПУСТ

67,77

SKU: 3800010643115-3 Категорија

Дополнителни информации

Производителот

Софарма

Бренд

Софарма 1ТП2Т

износ

3 x 60 таблети

EAN

3800010643115

Софарма Tribestan е производ број 1 за враќање на сексуалната моќ!

Опис

 • Природен производ базиран на оригинална технологија кој ги стимулира функциите на сексуалниот систем.
 • Содржи сув екстракт од бугарската билка Tribulus terrestris.
 • Општо тоник дејство при физички и ментален стрес.
 • Го зголемува либидото, силата и времетраењето на ерекцијата.
 • Се однесува на:
 • сексуални нарушувања кај мажите-ниско либидо, проблеми со ерекцијата
 • импотенција
 • неплодност врз основа на олигозооспермија (мал број на сперматозоиди)
 • неплодност по операција на варикоцела
 • климактериски и пост-кастрационен синдром кај жени
 • Го продолжува времетраењето на односот.
 • Додаток во исхраната.

Импотенцијата е широк поим за слабеење на машката сексуалност - 152 милиони мажи ширум светот страдаат, а студиите покажуваат дека во 2025 година нивниот број веќе ќе биде 350 милиони. Станува збор за нарушување на сексуалната функција кај мажите, при што ерекцијата слабее до тој степен што сексуалниот однос станува невозможен. Секој маж барем еднаш во животот имал слична ситуација и тоа е нормално (причината може да бидат низа фактори) но кога ќе почне да се случува често, тогаш тоа е веќе проблем наречен импотенција. Се јавува кај мажи по 45-50 години, но често се јавува и кај помлади мажи. Најдоброто нешто е што сега има прекрасни природни препарати кои ја зголемуваат сексуалната потенција и ја поддржуваат сексуалната функција.

Софарма Tribestan е производ број 1 со општо тонирачко дејство, ги стимулира функциите на сексуалниот систем и ја подобрува работата на простатата. Исто така е ефикасно средство за лекување на разни проблеми - стерилитет кај мажите и жените, импотенција и намалено либидо, климактериски и пост-кастрациски синдром кај жените, го подобрува липидниот метаболизам. Софарма Tribestan е целосно природен производ базиран на исклучителниот ефект на добро познатата бугарска билка Tribulus Terrestris. Од античко време, Tribulus Terrestris се користи за лекување на уринарни инфекции, како диуретик, а од 80-тите интензивно се користи за подобрување на потенцијата и плодноста, за климактериски манифестации кај жените, за градење мускулна маса. Влијанието на Tribulus Terrestris врз некои функции на репродуктивниот систем е неверојатно. Под негово влијание кај жените се зголемуваат фоликуло-стимулирачкиот хормон и естрадиолот, а кај мажите лутеинизирачкиот хормон и тестостеронот, што го објаснува позитивното влијание врз либидото и физичките вежби. Софарма 1ТП2Т позитивно влијае и на неплодноста - го зголемува бројот и процентот на подвижни сперматозоиди. Софарма 1ТП2Т ја зголемува сексуалната желба и зачестеноста на односот со добра ерекција уште на 10-тиот ден од третманот. Либидото и ерекцијата се подобруваат, дури и кај пациенти со дијабетес. Кај жените, Софарма 1ТП2Т ги ублажува симптомите поврзани со менопаузата - топли бранови, либидото се зголемува и психо-емоционалната состојба се подобрува.

Како заклучок, можеме да кажеме дека со Sopharma Tribestan секој маж повторно ќе биде сигурен во себе!

Начин на администрација

Како тоник - 1-2 таблети, 3 пати на ден за време на оброците.

За третман на сексуални нарушувања кај мажи, дозата и времетраењето на третманот се одредуваат според природата и сериозноста на состојбата, при што стандардниот режим на дозирање е 1-2 таблети, 3 пати на ден. Времетраењето на третманот не треба да биде помало од 90 дена.

Кај жените, третманот е исто така индивидуален и зависи од тежината на болеста. Обично, дозата е 1-2 таблети 3 пати на ден.

Во случај на постменструален и климактеричен синдром, третманот трае 60-90 дена. По постигнување на подобрување, дозата се намалува на 2 таблети дневно во тек на 50-60 дена (доза на одржување).

За дислипопротеинемија, Софарма 1ТП2Т се администрира 2 таблети 3 пати на ден.

Времетраењето на третманот не треба да биде помало од 3 месеци. Софарма 1ТП2Т може да се препише во доза од 3 пати на ден за една таблета без прекин до една година.

Содржина во 1 филм-обложена таблета Sopharma Tribestan

250 mg сув екстракт од бугарски Tribulus terrestris L. (фуростанол сапонини).

Не користете Sopharma Tribestan во случај на

 • Преосетливост на активната супстанција или некоја од помошните состојки;
 • Тешки кардиоваскуларни и бубрежни заболувања;
 • Аденом на простата;
 • Деца на возраст под 16 години;
 • Бременост и доење.

Дополнителни информации

Производителот

Софарма

Бренд

Софарма 1ТП2Т

износ

3 x 60 таблети

EAN

3800010643115

Софарма 1ТП2Т – 3-ПАКУВАЊЕ (3 x 60 таблети) – ЦЕНА со ПОПУСТ

67,77

mk_MKМакедонски јазик