Pyetjet e bëra më shpesh
A dërgoni në vendin tim?

Ne pranojmë porosi nga dhe në Shqipëri, Algjeri, Andorra, Angola, Argjentinë, Armenia, Austri, Azerbajxhan, Bahrein, Bangladesh, Bjellorusi, Belgjikë, Belize, Benin, Butan, Bolivi, Bosnje dhe Hercegovinë, Botsvanë, Brazil, Burkina Faso, Burundi , Kamboxhia, Kamerun, Kanada, Kepi Verde, Republika e Afrikës Qendrore, Çadi, Kili, Kina, Kolumbia, Kosta Rika, Kroacia, Qipro, Republika Çeke, Danimarka, Xhibuti, Dominika, Republika Domenikane, Ekuador, Egjipt, El Salvador, Eritrea, Estonia, Etiopia, Finlanda, Franca, Gabon, Gambia, Gjeorgjia, Gjermania, Gana, Gjibraltari, Greqia, Grenlanda, Guadelupe, Guatemala, Guernsey, Guajana, Haiti, Honduras, Hong Kong, Hungari, Islandë, Indi, Indonezi, Iran, Irak , Irlanda, Izraeli, Italia, Bregu i Fildishtë, Xhamajka, Japonia, Xhersi, Jordania, Kazakistani, Kenia, Kuvajti, Kirgistani, Laosi, Letonia, Libani, Liberia, Libia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Maqedonia, Malavi, Malajzi, Maldive, Mali, Malta, Martinika, Meksika, Moldavia, Monako, Mongoli, Mali i Zi, Montserrat, Marok, Mozambik, Myanmar, Namibia, Nauru, Nepal, Holandë, Kaledonia e Re, Nigeri, Nigeria, Norvegjia, Omani, Pakistani, Panama, Paraguaj, Filipine , Polonia, Portugalia, Katari, Reunion, Rumania, Rusia, Ruanda, San Marino, Arabia Saudite, Senegali, Serbia, Seychelles, Singapor, Sllovakia, Sllovenia, Afrika e Jugut, Koreja e Jugut, Spanja, Sri Lanka, Surinami, Suedia, Zvicra, Tajvani, Tanzania, Tajlanda, Togo, Tunizia, Turkmenistani, Uganda, Ukraina, Emiratet e Bashkuara Arabe, Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara, Uruguai, Uzbekistani, Vatikani, Venezuela, Vietnami, Sahara Perëndimore, Zambia, Zimbabve.

Kur do të dërgohet porosia ime?
Informacioni është i disponueshëm në faqen tonë Transport & Dorëzim faqe.
Si do të dorëzohet porosia ime?

Porositë dërgohen nëpërmjet shërbimit kombëtar postar dhe dorëzohen nga shërbimi postar kombëtar i vendit të destinacionit.

Porositë do të dorëzohen në adresën e transportit që ju jepni dhe do t'ju duhet të nënshkruani për të marrë paketën.

Në rast mungese, porosia juaj mund të merret në një pikë grumbullimi pranë jush.

Përdorni informacionin e gjurmimit që merrni nga ne pasi porosia juaj të jetë dërguar dhe gjithashtu gjurmoni paketën tuaj përmes shërbimit tuaj kombëtar postar pasi të kenë përpunuar informacionin.

Këtu mund të gjeni shërbimin tuaj kombëtar postar:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_national_postal_services

Kur do të arrijë porosia ime?

Ne nuk jemi shërbim postar dhe është e pamundur të parashikohet saktësisht se kur do të bëhet dorëzimi.

Ne ju rekomandojmë që të gjurmoni porosinë tuaj në internet nëpërmjet lidhjes që merrni nga ne, si dhe me shërbimet tuaja postare lokale.

Më shumë informacion është në dispozicion në faqen tonë Transport & Dorëzim faqe.

Pse pakoja ime nuk po gjurmohet?

Sapo është dërguar porosia juaj? Ju lutemi vini re se duhen të paktën 1-3 ditë pasi të shfaqen njoftimet e transportit të porosisë suaj që të shfaqen përditësimet e gjurmimit. Në çdo rast, provoni përsëri pas disa orësh. Disa transportuesve mund të duhen deri në 24 orë për të shtuar informacionin tuaj të gjurmimit.

Pse gjurmimi tregon se porosia ime është ende në Bullgari?

Porosia juaj nuk do të skanohet midis pikave të ndryshme të skanimit.

Porosia juaj do të largohet nga Bullgaria brenda 2 ditëve pune. Megjithatë, në varësi të destinacionit, mund të duhen disa ditë deri në disa javë që shërbimet postare marrëse të përpunojnë porosinë tuaj.

Prandaj ju kërkojmë të jeni të durueshëm dhe të na kontaktoni vetëm nëse koha e pritshme e dorëzimit (deri në 15 ditë brenda Evropës dhe deri në 35 ditë për pjesën tjetër të botës) është tejkaluar.

Pse gjurmimi i parcelës sime ka ndaluar përditësimin?

Statusi i paketës suaj nuk përditësohet ndërmjet dy pikave të skanimit. Gjithashtu, mund të jetë thjesht për shkak të një vonese të lehtë në dorëzim ose një vonese në sistemin e gjurmimit.

Nuk ka nevojë të na kontaktoni përpara se të tejkalohet koha maksimale e parashikuar e dorëzimit.

Megjithatë, nëse paketa juaj ka tejkaluar kohën e parashikuar të dorëzimit, ju duhet të na kontaktoni në mënyrë që të mund të kërkojmë një hetim me shërbimet postare.

Kohët e parashikuara të dorëzimit:

Evropë: 2 – 15 ditë
Pjesa tjetër e botës: 2 – 35 ditë

Pse nuk po marr një konfirmim ose emaile të tjera?

Ne bëjmë çdo përpjekje për të siguruar që emailet tona të dorëzohen. Nëse nuk shihni asnjë email në kutinë tuaj hyrëse, ju lutemi kontrolloni dosjen tuaj të padëshiruar ose të postës së padëshiruar dhe na shtoni në listën tuaj të bardhë ose në listën e dërguesve të sigurt.

Nëse ende nuk po merrni email, ju lutemi provoni të na kontaktoni duke përdorur një adresë tjetër emaili nga një ofrues tjetër emaili.

Kur do t'i marr paratë e mia në rast të rimbursimit?

Pasi të kemi filluar rimbursimin, mund të duhen 3 deri në 10 ditë pune, në varësi të bankës suaj.

Nëse zgjat më shumë, duhet të kontaktoni bankën ose ofruesin e kartës së kreditit.

A mbrohen të dhënat e mia personale?
Po!

Informacioni është i disponueshëm në faqen tonë Politika e privatësisë.

Po sikur të mos gjej informacionin që më nevojitet?

Nëse nuk gjeni informacionin që ju nevojitet në sit, mund t'i dërgoni pyetjet tuaja përmes faqes sonë Na kontaktoni faqe.

sqShqip